Neden Tercüme Şirketi?

  1. Tercüme Şirketi

PROFESYONEL TERCÜME BÜROLARI İLE ÇALIŞMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?
Tercüme işi görünenin aksine çok karmaşık ve aksiliklere çok açık bir iştir. Teknolojiye ve dolayı ile her türlü enerji kaynağına bağlı olarak gerçekleştirilen özellikle yazılı tercüme mutlaka ve mutlaka bahsi geçen tercüme konusunda uzman kişilerce yapılması gerekmektedir. Aksi halde yeterliliği olmayan tercümanların yapması tercümede hatalara yol açabileceği gibi istenmeyen daha olumsuz sonuçlar, geç teslimatlar bir hayli olasılık dahilindedir.
Bu nedenle bireylerin olduğu kadar özellikle kurumların profesyonel tercüme büroları veya şirketleri ile çalışmaları hem işlerinin doğruluğu hemde zamanında teslimatlar ile işlerinin aksamaması anlamına gelmektedir.

Profesyonel bir tercüme bürosu ile çalışmanın, bireysel bir tercümana veya şirket içi tercüme yapabilecek olasılığı olan çalışana oranla onlarca avantajı vardır. Bu avantajları saymak gerekirse;
Tercüme şirketleri verdikleri hizmet karşılığı fatura keserek aldığınız tercüme hizmetinizi gider göstermenize olanak sağlamaktadır. Böylece kayıt dışı çalışan ve verdiği hizmet karşılığı para kazanan ve fatura kesmeyerek vergi ödemeyen şahıslara suç ortağı olmamış olursunuz.

Tercüme şirketleri veya profesyonel tercüme büroları bünyelerinde veya anlaşmalı olarak serbest zamanlı onlarca hatta yüzlerce tercüman ile bağlantılı olarak yüksek hacimli işleri tek tercümana göre daha hızlı bitirebilmektedir. Böylece acil tercüme ihtiyaçlarınızı tercüme şirketleri ile kolayca halledebilirsiniz. Yine geniş tercüman ağı sayesinde tercüme şirketlerinde bir çok çeviri dilini ve hizmetini bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse üst-orta büyüklükte bir tercüme bürosu, tercüman alt yapısı ile 50 dil civarında tercüme hizmeti sunabilmektedir.

Tercüme şirketleri yazılı tercümenin yanı sıra sözlü çeviri, simultane tercüme hizmetleri gibi yerelleştirme ve hatta ihtiyacınıza özel (tele konferans çevirisi gibi) çeviri hizmetleri sunabilmektedir. Nitelikli personeller ile yönetilen tercüme şirketleri çözüm ortağı olduğu kurumlara veya bireylere ihtiyaçları doğrultusunda kalıplarında dışına çıkarak her alanda tercüme hizmeti sunar. Ayrıca büyük ölçekteki tercüme büroları simultane tercüme gibi bazı özel ekipman gerektiren çeviri alanlarına cihaz ve sistem kiralama hizmetleride sunarak müşterilerine geniş yelpazede paket hizmet sunabilmektedir.

Tercüme şirketleri personel veya tercüman seçiminde daha titiz davranarak deneyimli ve konusunda uzman tercümanlar çalıştırmakta bu da yapılan tercümelerin hata oranını minimuma indirmektedir. Ayrıca birçok profesyonel tercüme şirketi yapılan tercümelere editör kontrolü yaptırarak çıkabilecek minimum hata riskini sıfıra indirmek için gayret göstermektedir.

Tercüme şirketlerinin karışık yapısı çok fazla personel ve tercümandan kaynaklanmaktadır. Fakat profesyonel tercüme büroları müşteri ve çözüm ortaklrı için ve koordinaörler istihdam ederek işlerin akışında herhangi bir aksaklığa yer vermemekte ve çözüm ortaklarına deneyimli bir muhatap sunabilmektedir.

Posted in:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir