Teknik Tercüme

Teknik Tercüme ( Teknik Çeviri )

Teknik Tercüme
Teknik alanda uzmanlaşmış tercümanları YET Çeviri, her alanda ve birçok dilde teknik tercüme hizmeti sunmaktadır. Teknik tercümeler, özel alan uzmanları tarafından tercüme edilmesi sonrasında mutlaka alanında uzman editörler tarafından kontrol edilerek müşterilerine hatasız teknik tercüme hizmeti sunan tercüme şirketimiz, kurumlarla yapılan anlaşmalar sayesinde uygun fiyat ve vade avantajları sunmakta ve sadece tercüme anlamında değil ödeme koşullarını anlamında da müşterilerini memnun etmektedir.

 

 

Teknik TercümeTercüme bürosu hizmetlerine ek olarak masaüstü yayıncılık hizmetleri sunan YET Çeviri, teknik çeviri yapılacak olan kaynak metinleri hedef metinlerle eşleştirerek müşterilerine eksiksiz hizmet sunmaktadır. Teknik tercüme Cihaz kitapçıkları, teknik ve ihale şartnameleri ve mühendislik dokümanları gibi özel alan terminolojilerinin kullanıldığı metinlerin çevirisine denir. Teknik tercümede önemli olan çeviri yapan tercümanın konu hakkında uzmanlığının olmasıdır. Bu tarz çevirilerde eşdeğer metin (önceden tercümesi yapılmış) kullanılması da kullanılan terminoloji farklılıklarını ortadan kaldıracaktır.

 

Teknik Çeviri

Teknik ÇeviriMetnin tercüman tarafından bitirilmesinden sonra, konuya hakim bir editör tarafından kontrol edilip olası hataların veya yanlış kullanılan bir terminolojinin düzeltilmesi de hayati önem taşımaktadır. Örnek vermek gerekirse; bir zemin etüdünün tercüman tarafından çevirisi bittikten sonra bir jeoloji mühendisi tarafından kontrolünün yapılması ve olası hataların düzeltilmesi çok önemlidir.

Teknik tercüme, diğer tercüme çeşitlerine oranla cümlelerin genelde mühendislik diliyle yazılmasından ve terminolojilerin araştırılmasından dolayı yoğun bir araştırma gerektirir. Bu nedenle bu tür hassas çevirilerin bizler gibi teknik tercümede deneyimli ve alanlarında uzman tercümanların bulunduğu tercüme bürolarına yaptırılması hayati önem taşımaktadır.

 

 

Teknik Tercüme ve Biz

Kullanma kılavuzları, Teknik Servis Eğitim Kitapçıkları, Bakım Onarım Kitapçık ve Kılavuzları, İhale Dosyaları, Cihaz Kitapçıkları, Katalog, Teklif Dosyaları ve Mühendislik Dökümanlarının çevirisi Yet Tercüme Bürosu tarafından yapılmaktadır.