Tercüme Fiyatları

Tercüme Fiyatları ( Çeviri Fiyatları )

YET Çeviri Ltd, her alanda ve dilde yaptığı yazılı ve sözlü tercüme hizmetlerinde uygun tercüme fiyatları ve ödeme avantajlarını müşteri ve çözüm ortaklarına sunmaktadır. Özellikle tercüme ve çeviriye çok sık ihtiyaç duyan kurumsal müşterilerine veya bireylere ek indirim ve/veya vade seçenekleri sunan tercüme şirketimiz verdiği yüksek kaliteli çeviri hizmetleriyle sadece uygun tercüme fiyatları ile değil üst düzey çeviri ve tercüme kalitesi ile birleştirmektedir.

Çeviri ücretlerimiz pek çok faktöre bağlı olduğu için her müşterimize hatta her projeye göre farklılaşabilmektedir. Metnin uzunluğu, daha önce benzerlerinin yapılmış olması, metin içi tekrarların, resim, fotoğraf, çizim, grafik gibi biçimsel özellikleri, talep edilen teslimat süresi, talep edilen format, vb. pek çok değişken tercüme fiyatlarımızı etkiler. Bu yüzden kaynak metnin tamamının kurumumuzca incelenmesi çoğunlukla rekabetçi ve akılcı fiyatlandırmamıza yardımcı olur.

Dünyadaki çeviri firmalarının hemen hepsi değişik sayfa standartlarını esas almaktadır. YET Tercüme müşteri çıkarlarını koruyan, hiç bir kuşkuya ya da haksızlığa açık olmayan “kaynak metin karakter sayısı” üzerinden fiyatlandırma standardını esas almıştır. (Microsoft – Word – Araçlar – Sözcük Sayımı) Siz müşterilerimiz tarafından kontrol edilmesi son derece kolay olan bu yöntemin en sağlıklı tercüme ücretlendirme yöntemi olduğuna inanıyoruz.

Tercüme fiyatları orijinal metnin ayrıntılı bir değerlendirmesinden sonra belirlenir. Hemen fiyat teklifi almak için çeviri yapılmasını istediğiniz metni info@yet.com.tr adresimize mail atabilirsiniz, elden teslim edebilirsiniz veya kuryemiz ile tarafınızdan aldırabiliriz.

Çeviri Fiyatları 2016

YET Çeviri Ltd, çeviri fiyatları 2016 yılında da rekabetçi müşteri memnuniyetini koruyacak şekilde revize ederek neredeyse herhangi bir artırıma gitmemiştir. Ayrıca, geçen seneden yapılan yıllık anlaşmalar ve sözleşmeler doğrultusunda birçok kurum ve kuruluşun yanında bireysel müşteri ve çözüm ortakları ile en sık kullanılan dillerde hala 2014 yılı fiyatları ile çalışmaya devam etmektedir. Yazılı çevirinin yanında simultane tercüme fiyatları 2016 yılında da herhangi bir zamma uğramamıştır.

En uygun 2014 yılı çeviri fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tercüme Fiyatları – Tercüme Ücretleri

Tercüme büroları, Tercüme fiyatları ve diğer çeviri fiyatları belirleme konusunda, değeri 492 sayılı harçlar kanunu esas almaktadır. 492 sayılı harçlar kanununa göre, dosya kağıdına (A4 boyutudaki kağıt) 12 punto yazı karakteri büyüklüğünde yazılmış, 20 satırdan oluşan bir belge bir sayfa olarak kabul etmektedir.

Bir sayfa belge bilgisayar ortamında yazıldığında boşluksuz 1000 karakter veya 140 -180 kelimeye karşılık gelmektedir.Tercüme Fiyatlandırma işlemi asıl belge üzerinden değil, çevirisi yapılması istenen dil (hedef Çeviri dili) üzerinden yapılır.Tercüme büroları kuruluş olarak, şahıs firması ve şirket olmak üzere kurulurlar. Şirketller çeviri fiyatlarına, fatura karşılığında %18 KDV uygulamakta, şahıs firmaları ise fatura yerine serbest meslek makbuzu keserek, KDV ‘nin haricinde ayrıca stopaj kesintisi yapmaktadır.

Örnek Bir Tercüme Fiyatları Hesaplanması

Bir sayfa (2000 karakter) fiyatı 24,00 TL olan Tercümeyi;
Kuruluşu şirket olan tercüme bürosuna yaptırdığınızda,
Fatura karşılığında: 24,00 + KDV(%18)=28,32 TL ödenmektedir.
Kuruluşu şahıs olan tercüme bürosuna yaptırdığınızda,
Serbest meslek makbuzu karşılığında: 24,00 + KDV+ Stopaj=29,08 TL ödenmektedir.

  • · Tercüme fiyatlarına %18 Katma Değer Vergisi (KDV) dahil değildir.
  • · Tercüme fiyatlarına noter tasdik ücreti dahil değildir.
  • · Noter tasdiki gereken çevirilerde Noter tasdik ücreti ilgili noter tarafından ayrıca tahsil edilir.
  • · Bizimle sürekli çalışan müşterilerimize uygun fiyat garantisi sunuyoruz.
  • · Size özel fiyatlarımızdan yararlanmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçiniz.

492 Sayılı Harçlar Kanunu Pdf İndir